Zapytanie ofertowe - przeprowadzenie specjalistycznej analizy przyrodniczej obszaru w sąsiedztwie mostu na Odrze łączącego miejscowości Siekierki i Neurudnitz

Załącznik A - postanowienie RDOŚ w Szczecinie

Załącznik B - wzór karty lokalizacji platformy lęgowej

Załącznik C - karta kontroli stanowiska ptaków drapieżnych

Formularz ofertowy

Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia

W dniu 27 marca 2018 r. wpłynęły następujące pytania do zapytania ofertowego z dnia 26.03.2018 r. na  "Przeprowadzenie specjalistycznej analizy przyrodniczej. Wykonanie i montaż 10 platform lęgowych": 

  1. czy platformy dla Puchacza wykonuje Wykonawca, czy zostaną dostarczone przez Zamawiającego?
  2. czy wystarczającym będzie dołączenie do dokumentacji ofertowej wniosku do RDOŚ na wydanie zezwolenia na wykonanie czynności zakazanych w stosunku do gatunków dziko występujących zwierząt, objętych ochroną gatunkową?

 Odpowiedź:

  1. Platformy dla puchacza wykonuje, dostarcza i montuje Wykonawca w ramach realizowanego zamówienia.
  2. W zapytaniu ofertowym zawarto zapis” Wymagane oświadczenia i dokumenty, które zobowiązany jest złożyć potencjalny Wykonawca:

a)    Wykaz osób przeznaczonych do realizacji zamówienia wraz ze wskazaniem ilości wykonanych przez te osoby analiz lub opracowań dotyczących ptaków podlegających ochronie strefowej w tym puchacza, z podaniem nazwy analizy lub opracowania oraz podmiotu, na rzecz którego opracowanie lub analiza była wykonana – na potrzeby dokonania oceny kryterium oceny ofert nr 2.

b)    zezwolenia na wykonanie czynności zakazanych w stosunku do gatunków dziko występujących zwierząt, objętych ochroną gatunkową – wydane na podstawie art. 56 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2018 r. poz. 142 ze zm.)”.

W związku z powyższym przedłożenie jedynie wniosku do RDOŚ na wydanie zezwolenia na wykonanie czynności zakazanych w stosunku do gatunków dziko występujących zwierząt, objętych ochroną gatunkową nie będzie wystarczającym dokumentem wymaganym w przedmiotowym postępowaniu.

 

W dniu 3 kwietnia 2018 r. wpłynęły następujące pytania do zapytania ofertowego z dnia 26.03.2018 r. na "Przeprowadzenie specjalistycznej analizy przyrodniczej obszaru w sąsiedztwie mostu na Odrze łączącego miejscowości Siekierki i Neurudnitz":

  1. Dzień dobry, w nawiązaniu do zapytania ofertowego nt. "Przeprowadzenie specjalistycznej analizy przyrodniczej. Wykonanie i montaż 10 platform lęgowych."  Chciałabym uzyskać informację, czy wystarczającym będzie dołączenie do dokumentacji ofertowej zezwolenia na podstawie art. 104 Kodeksu postępowania administracyjnego, art 15 ust. 5, art 60  ust. 6 pkt 1 ustawy o ochronie przyrody oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt.

Po konsultacji z pracownikiem RDOŚ okazuje się, że  Zezwolenia na wykonanie czynności zakazanych w stosunku do gatunków dziko występujących zwierząt, objętych ochroną gatunkową jest wydawane po złożeniu wniosku na konkretnie zaplanowane czynności, które mają być prowadzone na danym terenie (wynikające z zapytania ofertowego). Wymaganie takiego zezwolenia jako załącznika do dokumentacji ofertowej stwarza wrażenie znacznego ograniczenia dostępu  do potencjalnych wykonawców. Chciałabym się dowiedzieć jaka jest zasadność załączenia tego dokumentu na tym etapie ofertowym, skoro możliwość uzyskania takowego wynosi co najmniej 14 dni  (według informacji pracownika RDOŚ w Szczecinie).

Odpowiedź:

Informuję, że wymóg dołączenia zezwolenia na postawie art. 56 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, jest uzasadniony, ponieważ  podczas realizacji zadania naruszane będą zakazy, o których mowa w art. 52 ust. 1 pkt 12-14,przywołanej wyżej ustawy.  

Jednakże, w związku z niedoprecyzowaniem zapisu dot. wymogu posiadania przedmiotowego zezwolenia, które powinno być wydane przez RDOŚ w Szczecinie na obszar Cedyńskiego Parku Krajobrazowego w Województwie Zachodniopomorskim, Zamawiający modyfikuje treść zapytania ofertowego, w ten sposób, że wymaga, aby Wykonawca uzyskał zezwolenie wydawane  na postawie art. 56 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, w ciągu 30  dni od dnia opublikowania informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej, a w dniu zawarcia umowy, przedłożył kopię wniosku przedłożonego do RDOŚ o wydanie przedmiotowego zezwolenia.

W związku z przedmiotową modyfikacją Zamawiający przedłuża termin do składania ofert do dnia 10 kwietnia 2018 r.

Informacja o unieważnieniu postępowania